Uwaga smog!

20 listopada, 2017 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Mój ulubiony Kraków zaraz się udusi. Uduszony, najbardziej w Europie, Żywiec, skąd wodę od lat piję. Czy ma to wpływ na jakość naszego narodowego piwa? Warka górą!

W Warszawie zaczyna śmierdzieć czadem, ale za to nie poniewierają się plastikowe butelki i stare kalosze. Coś za coś. Smog zaczyna ogarniać kraj, w którym nigdy takiego czadu nie było. Kichamy, ale jeszcze się nie dusimy. Udajemy, że to zaziębienie. A to czarny smog. Matka wyrzuca dziecko przez okno.( Ja byłam za ciężka i byłam  dzieckiem w czasach, gdy były inne metody antykoncepcji). Konkubenci katują niemowlęta, a matki się przyglądają. Policja skutecznie wyłapuje znanych celebrytów- pedofili, a gwiazdy opowiadają o swoich perypetiach z molestowaniem. Po co? Okazuje się, że przerażająca demonstracja narodowców była pokojowym marszem świętujących patriotów, tyle że na filmach jest coś  innego. Za to prezes ujmuje się za zwierzętami hodowanymi na futra. Pierwszy raz z nim się zgadzam, ale co z koszernymi ubojniami, których u nas pełno? Czy owca i baranek są futerkowe? Delegacja naszych Europosłów opuszcza demonstracyjnie salę Parlamentu UE, pozostawiając posłów z otwartymi ustami. Ma się temperamencik! A swoją drogą, dlaczego europoseł p. Czarnecki cały czas wizytuje telewizje w Warszawie,  chyba nie za to mu płacimy, ja też, z moich podatków? Drogi Panie Pośle, Bruksela czeka. Prezydent ledwo dyszy, oby dał radę ocalić godność urzędu, ale jest w okrążeniu jak Longin Podbipięta, czarno widzę. W Sejmie, nacjonalista w rasistowskiej koszulce spaceruje korytarzami, poczym idzie do toalety dla inwalidów, a czeka na niego strażnik, jeszcze bez szabli, i reporterzy. Podobno wpuścił go poseł Kukiz.  Wojewoda zgadza się na zagarnięcie Placu Piłsudskiego na cele militarne, ze względu na bezpieczeństwo Narodu. Jako część Narodu, niespecjalnie na tym Placu czuję się zagrożona i to od urodzenia. Ciekawe jakie są dalsze plany upiększenia stolicy? Podobno posłowie Pisu gołymi rękami rozbiorą Pałac Kultury – symbol ucisku, w którym są teatry, kina, wydział matematyki UW, muzea, baseny i gdzie chodziłam na kółko plastyczne  i widziałam występy Animalsów, Milesa Davisa i Marleny Dietrich, nie mówiąc o wszystkich naszych liczących się zespołach. Natomiast, machiaweliczny, złotousty poseł Cymański, porównuje nasz Kraj do okrętu pod pełnymi żaglami, a za sterem, niemłody, ale jary wódz. Zobaczymy dokąd ten statek płynie? Obyśmy się nie zdziwili.  W starym piecu diabeł pali, stąd smog i nim mózgi umęczone puściły wiosła. Jest chińskie przysłowie- „ Obyś żył w ciekawych czasach!” Miałam nadzieję, że mi się uda tego  uniknąć, a tu nagle, jak piorun z jasnego nieba, smog. A my nic, poza podstawianiem koalicjantom nogi.

 

Żurek wegetariański

W małej ilości wody długo gotujemy kilka ząbków czosnku, grzybek suszony, liść laurowy, całą cebulę, ziele angielskie i ziarnisty pieprz. Wlewamy żurek z kartonu i wsypujemy sporo otartego majeranku. Gotujemy chwilkę. Wlewamy zmieszaną z zupą śmietanę 12%, mieszamy. W miseczkach układamy połówki jajek na twardo. Zalewamy zupą. Podajemy bardzo gorące. Zamiast jajek można wrzucić do żurku gotowane osobno kartofle, mogą być całe, albo podawać z puree, polanym smażoną na oleju, posiekaną cebulą.

 

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane