Wzorzysty dziadek

01 listopada, 2023 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Zastanawia mnie dlaczego ostatnio mężczyźni, a szczególnie ci – „prawdziwi” postanowili się obrzydzić za własne pieniądze. W przeciwieństwie do dziewczyn, polski chłopak jest mało urodziwy. Niebywałe, że długowłose i długonogie laski, które sobie wszystko, poza intelektem, przedłużają, bywają prześliczne i dobrze ubrane . Koło nich człapie w wielkich białych butach krótkonogi, wytatuowany całkowicie (może „tam” nie, ale mam podejrzenia, że tak) albo dwumetrowy chudzielec, albo metrowy grubasek w ciąży.

O ile polski maczo ma włosy, to podgala je całkowicie, zostawiając na czubku wysmarowany żelem krowi placek. Ciekawe, bo jest to fryzura modna w latach trzydziestych w Niemczech. Sorry, ale podobną miał słynny Adolf i jego koledzy. Skąd się wzięła u nas, nie wiadomo. Może ta nowinka przyszła ze wschodu, czyli z ruskich łagrów, tyle, że tam nie mieli zalotnego placka na czubku.

Czaszki mamy zwykle płaskie, bo jako niemowlęta leżymy na pleckach i spłaszczamy główkę. Modna fryzura to podkreśla, ale z kolei ma zaletę, bo można miejsca wygolone wytatuować, przedłużając wzorki na szyjkę, poliki i czółko. Nikt mi nie powie, że tatuowanie całej powierzchni ciała nie ma wpływu na zdrowie i może by dermatolodzy zaczęli ostrzegać.  Ja protestuję przeciwko stronie estetycznej tego paskudnego zjawiska. Co ma w głowie nastolatek, który pokrywa się byle jakim wzorem, jak niegdyś więźniowie i marynarze. Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaż był postrzegany negatywnie i raczej się go pozbywano.

Czy pokryty chaotycznie, byle jakim wzorem facet myśli, że będzie stary i te komiksy spłyną o kilka cm w dół, zwisną z ramion i  wypuczą się na brzuchu, przez co  wytatuowana  na nim piękność będzie przypominała Szreka a orientalny wzór podarte rajstopy? Co z wiszącymi plecami, a udkami pokrytymi sercami, sztyletami oraz wyblakłymi różyczkami?

Na szczęście kolczyki powbijane wszędzie, łącznie z „zajadami”, językiem, powiekami i penisem, będzie można po siedemdziesiątce wyjąć, ale wyblakłe mandale zostaną.

Jedna z moich młodych znajomych zamówiła sobie tatuaż ze swoim pieskiem i to na widocznym bicepsie. Piesek rasowy, kudłaty, ze zdjęcia. Wyglądał jak kępa trawy z oczkami. Spotkałam ją potem z rozmazanym szarym plackiem, który został po usunięciu pieska, który zaginął a jego miejsce zajął inny. Podobnie jest z imionami ukochanych, którzy też potrafią zaginąć. Tu pytanie, jak tatuują się bardzo ciemnoskórzy? Wiem, że nawet zupełnie czarni się opalają. Widziałam to na Jones Beach.  Jaśniejsze ślady po ramiączkach kostiumu są podobno sexy.

Coraz więcej jest tatuażowych kamikadze, którzy pokryci są wzorkami w całości. Nie wiem jak można się koło takiego kogoś obudzić, bez okrzyku przerażenia i cięgle oglądać to samo. Lata lecą a trupia czaszka na łydce zmienia się brzydko i już nie straszy, za to śmieszy, itd.

Następna sprawa, która jest niezaprzeczalnym świadectwem męskości, to brody, które nagle zapuściły testosteronowe zuchy. Młodzi wyglądają jak brakujące ogniwo, starzy, jak św. Mikołaje na emeryturze. Psychologowie twierdzą, że jest to próba schowania się za brodą. Pół twarzy tonie w kudłach, do tego ciemne okulary, czapka z daszkiem, zatatuowane ciało i mamy współczesnego Romea. Julia wygląda podobnie i też bywa ogolona na łyso, z brodą są problemy. 

Co ciekawe, tylko jeden Prezydent USA Miał brodę, a właściwie bokobrody, bo wybrani przez naród nie powinni zakrywać twarzy. Marszałek Piłsudski miał wiechciowate wąsy, żeby ukryć brak zębów i wielu Polaków poszło w jego ślady zamiast iść do dentysty.

Zastanawiam się, czemu te bolesne i kosztowne oszpecenia służą?  Dodawszy do tego wiszące gacie, dredy i etniczne ozdoby zastanawiam się nad zdjęciami z dzieciństwa, które współczesne maluchy będą pokazywały za 40 lat. „Ten facet z brodą, z lewej to moja mamusia, a ta pani z prawej, to mój tatuś, a obok wujek w stroju Indian z Arizony, mieszkał tam na stale, a w środku ja, wtedy jeszcze byłem dziewczynką. Bardzo jestem ciekawa przemian, które dopiero się zaczęły i pędzą w nieznanym kierunku. Jestem za, ale do bród i tatuaży się nie przekonam. C.B.D.O

   

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane