Bitwa pod Grunwaldem

22 października, 2023 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Jak wiadomo, to bitwa z Krzyżakami, którą wygraliśmy z sojuszniczą Litwą. Namalował to wydarzenie malutki ciałem a wielki talentem Jan Matejko. Z obrazu wynika, że świetnie sobie radziliśmy z krzyżackimi fajtłapami (sprawdzić w Necie). Takie zwycięstwo trzeba było uczcić w staropolski sposób. Kiedy wojowie wytrzeźwieli po kilku dniach, ruszyli na pole bitwy po łupy. A tu niespodzianka, niemieckie trupy i łupy zniknęły, a polskie łupy też. Krzyżacy posprzątali. Potem jeszcze 100 lat siedzieli sobie w Malborku i gnębili polskich chłopów. Tak wyglądało nasze zwycięstwo.

Chyba się Państwo domyślacie, dlaczego o tym piszę. Ku mojej radości wygraliśmy bitwę o Demokrację z naszymi Krzyżakami, ale trzeba natychmiast wziąć łupy i bardzo uważać, żeby jak najszybciej wyrzucić ich z Malborka. Żadnych wewnętrznych ustaleń i sporów. Na ucztowanie przyjdzie czas, bo ta bitwa będzie naprawdę wygrana jak Donald T. zostanie premierem, a bezwolny Prezydent, wraz z olśniewająca małżonką, będzie czytał bajki swojej córce w skromnej chatynce pod Krakowem.

Znajomi, tak jak ja, są w umiarkowanej euforii, bo wiedzą z kim Koalicja ma do czynienia. Oni nie popuszczą i będą przeszkadzali, póki sił starczy. Wiedzą, co z nimi będzie, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli. Zwykle szczury uciekają z tonącego okrętu, a tu jakoś nie.

Zastanawiający jest wynik wyborów pod względem głosów na PiS. Sporo tego, a każdy mówi, że na nich nie głosował, to kto głosował? Beneficjenci tych marnych groszy, typu 500+, czy emeryci z podwyższoną minimalnie emeryturą i perspektywą kilku lekarstw za darmo?

Ci entuzjaści dobrej zmiany, która zrujnowała kraj, zapomnieli o wycinaniu Puszczy Białowieskiej, o zmarnowaniu stadniny koni w Janowie, naszej chluby, o kobietach rodzących trupy, o biciu Posłanek, o braku praw LGBT i o tym, że na ostatniej demonstracji protestowało przeciwko „ dyktaturze ciemniaków” (tak nazywano decydentów w PRLu), milion obywateli tego Kraju. A Sądy? Przez bezprawny bałagan i kłamanie w żywe oczy nie dostaliśmy ogromnej kasy od UE i byliśmy o krok od wyjścia z niej. A mity o naszej wspaniałej obronności? Przecież w wojsku jest taki bałagan pod wodzą pupila naszego małego Duce, że najważniejsi generałowie zrezygnowali z bycia marionetkami.

Dość, bo się zdenerwowałam tą wyliczanką, mogła bym jeszcze godzinę pisać. Ale dziwi mnie to, że Platforma nie użyła tego w spotach.  Reasumując, zwracam się do wygranej Ekipy. Pilnujcie łupów, bo koniec będzie, gdy powołacie nowy rząd.

Czuwaj!  

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane