Po Świętach- groch z kapustą

28 grudnia, 2020 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Dopiero kiedy Święta się skończą widzimy jaki histeryczny mamy do nich stosunek. Tony jedzenia straszące z lodówek, pękające zamrażarki, strzępy opakowań, papiery i pudełka. Głupie prezenty. Płaczące z przejedzenia wątroby. Kac i brak tlenu, to konsekwencje tego, że kupujemy oczami. Otóż, 29% Polaków stwierdza, że wyrzuca za dużo jedzenia i nic z tym nie robi, bo niby taka tradycja. Przejmujemy z Zachodu najgorsze nawyki. „Śmieciowe” przysmaki, posłodzone do niemożliwości napoje i kapiące tłuszczem przysmaki ze świniaka. Postna Wigilia z rybami i barszczem przechodzą do historii. Katolicy już nie muszą pościć.

 A tradycja? Nie wiem, czy adwentowe umartwienia alkoholowe też zostały oficjalnie zniesione przez Kościół? Nie wyrzucajmy resztek ze Świątecznego picia. To się nie zepsuje, a strzemiennego ze szwagrem – kierowcą trzeba wypić. My Polacy złote ptacy!  

Do soboty włącznie zatrzymano 500 pijanych kierowców i zginęło koło 30 osób, jest ponad 100 ciężko rannych.. Nie ma jeszcze statystyk z niedzieli. Tak jest co roku i nie możemy się nauczyć nie jeździć po pijanemu. Nasz stosunek do pijaków jest pobłażliwy. Przy dźwięku puszczanych bez przerwy od początku grudnia kolęd pełnych aniołków i dzwoniących sań z porykującym wesoło Mikołajem, mkną autami pijacy wioząc rodziny do krewnych, a jak szczęście dopisze, to i z powrotem.  Tyle o piciu kierowców w święta i nie tylko.

Nie rozumiemy podstawowych rzeczy, jakaś globalna wiocha. Wierzyć się nie chce. Jestem przerażona sceptycyzmem w stosunku do szczepień na Covid 19. Znam osoby które są inteligentne a w tym wypadku nie są i pieprzą  takie głupoty, że wychodzą mi oczy z orbit, jakby się najadły blekotu (sprawdzić w necie). Najzabawniejsze są obawy moich koleżanek 50 i 60+, które się boją bezpłodności, bo to najważniejsze niebezpieczeństwo, które grozi chętnym do szczepienia Polakom. Ciekawe, czy panom też i chciałabym się dowiedzieć, co za dureń to wymyślił?. W TVN , ale i na innych stacjach, trwa świetna akcja propagandowa i osioł by dał się zaszczepić, ale nie potomek Pana Zagłoby sławionego w lekturach naszego sztandarowego kłamczucha i pijaka, który był też zdrajcą ojczyzny, ale fajny był z niego chłop i na pewno by nie chciał być bezpłodny po szczepionce.  

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane