Komisja

17 marca, 2024 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Przykro mi, ale byłam bardzo zajęta sprawami rodzinnymi i zdrowowtnymi, stąd brak bloga, ale już piszę.

Transmisji z komisji słuchałam dzisiaj wyrywkowo w TOK FM, ale może to i lepiej, bo się mniej zdenerwowałam. To jakaś farsa, bez żadnej dyscypliny i powagi. Pani Magdalena Sroka, Przewodnicząca, niesłusznie została postawiona w sytuacji, której mógł sprostać tylko wytrawny i dobrze, żeby rosły, prawnik. Ja bym poprosiła, żeby pytania zadawał mecenas Giertych, który by umiał zapanować nad czymś w rodzaju pyskówki. Wszyscy mówili na raz. Jarosław Kaczyński, którego wszystkie tytuły co pięć minut powtarzano, nie bardzo się przejmował powagą sytuacji, a wręcz odmawiał zeznań i miał swoje propozycje w sprawie zadawanych mu pytań, oraz propozycje odpowiadania tylko na te, które mu odpowiadają.

Zbaraniałam.

Tego jeszcze nie było. Tak jak nie było, tego, że na poważnej komisji przesłuchiwany twierdził, że nic nie wiedział na temat zasad funkcjonowania Pegasusa. Swoją drogą, może nie kłamał, bo banda lizusów niekoniecznie chciała mu zawracać śliczną główkę takimi głupstwami. Dlatego sądzę, że powinno się działanie Komisji jakoś uporządkować i przywrócić jej należną rangę i prestiż.

Mieliśmy już różne komisje, ale takiego bałaganu i lekceważenia prawa jeszcze nie było. Znajomi z którymi rozmawiałam na ten temat są identycznego zdania. Po co było robić Komisję, skoro nie ma ona żadnej siły i można strugać z tata wariata? W poniedziałek napiszę drugą część tego bloga.

Mam nadzieję, że w Internecie zawrzało i głos Narodu będzie wzięty pod rozwagę. Koalicja nie może dawać się ogrywać i powinna staranniej przygotowywać tak ważne wydarzenia. Proszę, skupcie się. Nie rozmieniajcie się na drobne. Za moment wybory samorządowe. Ich wynik zależy również od tej komisji. Wyborcy liczą na Was. Na teraz to tyle, ale jestem zaniepokojona, tak jak byłam komedią z posłem Wąsikiem, jego kolegą i ich żonami w roli głównej. To farsa, nie polityka.  

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane