Wszystkie ręce na pokład!

08 czerwca, 2020 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Sami zepsuliśmy w poprzednich wyborach, sami musimy!!! naprawić w tych. Myślałam, że osoby z mojego otoczenia sekretarka, manicurzystka, sąsiadka- profesorka, ex szwagier,    kolega aktor, czy znana pisarka, itp. myślą podobnie do mnie i rozumieją powagę sytuacji oraz mają świadomość, dlaczego wyżej wzmiankowane – ręce na pokład. Biegałam z listą, ale znajome od lat osoby mi odmówiły, wijąc się jak węże, zaznaczając, że nie będą głosowały na naszego Prezydenta – ozdobę Galaktyki, ale jeszcze wahają się na kogo. Tłumaczę, że to nie są wybory do grymaszenia, tylko ma wygrać nasz kandydat, który ma szansę na największą ilość głosów, a potem się zobaczy. Bo najpierw trzeba zabić smoka, zamiast głosować czym! Jakaś amnezja. Nie pamiętają stadniny w Janowie, wycięcia Puszczy Białowieskiej, rozkopania Mierzei, lekceważenia niepełnosprawnych, zarżnięcia Trójki, kosztów Świątyni Opatrzności – słynnej wyciskarki do soków, koło której mam nieszczęście mieszkać i ostatnich przekrętów z maseczkami. Ja ciągle widzę rozpędzanie demonstracji przedsiębiorców, które przypominało marzec 68. Jak można nie mieć wyobraźni i lekceważyć, to co widać gołym okiem. Jeśli się nie zjednoczymy, będzie coraz gorzej a węgierski obowiązkowy w szkołach. Nie podoba mi się również zgoda na zwycięstwo kandydata opozycji w drugiej turze.

 A czemu nie w pierwszej? To już było z Prezydentem Komorowskim. Wiem, że TVN 24 ma dużą oglądalność gdy zaprasza nakręcanych odgórnie Pisiorów. Ale może by ich przez dwa tygodnie nie zapraszać?

 Tylko zapraszać mądrych sympatyków opozycji.  Może więcej liczb dotyczących szykującej się katastrofy gospodarczej? Może przypominać, ale na poważnie, straty które wyrządziła rządząca ekipa, zwana przeze mnie „małpą w kąpieli” z wierszyka Aleksandra Fredry.

Zalety Rafała Trzaskowskiego są bezsporne. Jest młody, wykształcony, z dobrej rodziny, ex Europoseł. Prezydent Warszawy znający języki i dobrze mówi. Byłby to pierwszy, po Aleksandrze Kwaśniewskim, elegancki prezydent- Europejczyk, mogący przywrócić nam znaczenie w UE  i nie tylko. Bardzo proszę mi zaufać i głosować na  Rafała Trzaskowskiego, zamiast rozmieniać się na innych kandydatów, którzy maja nikłe szanse.

 

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane