Duperele

15 grudnia, 2021 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Inflacja szaleje, ceny rosną, ale co tam!? Idą święta trzeba kontynuować tradycję. Polega ona na tym, że jemy jak smoki, pijemy jak wielbłądy i zarzucamy się niepotrzebnymi prezentami.

Jestem wyjątkiem i poza śledziem w oleju i karpiem, oraz łososiem w galarecie nie robię nic. Moje słynne dania zaniosę do mojej przyjaciółki na Wigilię i do kuzynki w drugi dzień Świąt.

Prezenty mam , bo zaczynam kupować od lipca, co uwielbiam. Staliśmy się chyba najlepszymi klientami chińskiej tandety. Tłumy w centrach handlowych otaczają mateczki- Polki, które popychają przed sobą wózki z 500+, usadzonymi przodem , żeby mogły sobie wąchać przemoknięte paltoty i dolne części garderoby podczas gdy mamusia wtulona w komórkę wlecze się środkiem. Jest wpół przytomna od perlistego śmiechu z żarcików koleżanki. Mieszkam w dzielnicy Wilanów-żłobek, gdzie więcej jest dzieci niż dorosłych i nie ma co z nimi zrobić ( z dziećmi, dorośli sobie radzą).

Ale, przecież jest zadaszone miejsce na spacery, Sadyba Best Mall  pęka w szwach. Wózki mijają się z piskiem opon. Siedzą w nich mali Eskimosi, ubrani w ciepłe czapy, ewidentnie chroniące od strasznych przeciągów, które hulają po korytarzach. Obok wiszą i plączą się pod nogami dalsze 500+. Ale od ciepła nikt nie umarł, a od zimna, tak. Wiedzą to Słoiczanki, znudzone żony Słoików, które spędzają całe dnie wlokąc się po sklepach  z klimatyzacją i bez normalnego powietrza. Na zewnątrz zakładają na czarne budy  wózków plastikowe osłony, żeby chroniły przed tlenem. Z nudów kupują wszystko, nawet patelnie, które jadą położone na kołderce wózka. A ja tylko do apteki i  do domu. Gwiazdka mi nie straszna. Mam piękne świece zapachowe, kremy do rąk, balsamy, płyny do kąpieli i moje malowane w kotki jedwabne poszetki- małe chusteczki do kieszonki marynarki i moje akwarelki dla najbliższych. Są do kupienia w mojej galerii – galeriahannybakuly.pl, gdzie aż do Nowego Roku jest na wszystko przecena 15%. Następny blog o moich Świętach z dzieciństwa.

 

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane