Wystawa w Busku

31 lipca, 2023 Hanna Bakuła Bez kategorii 0 komentarze

Swoje imieniny obchodziłam, jak od lat, w Busku Zdroju, ale postanowiłam je dodatkowo uświetnić, robiąc przy okazji swoje spotkanie imieninowe dla gości krajowych i zagranicznych, czyli moich przyjaciół z Francji i Stanów.

Wystawa „Art.& Spa Bristol”, będzie trwała do 30 sierpnia, zapraszam, bo jest na co. Wyjątkowo pokazuję swoje obrazy olejne z moich prywatnych zbiorów, ale 3 duże obrazy będące w stałej ekspozycji Muzeum Ziemi Prudnickiej, którego częścią jest moja Galeria autorska, zgodził się Pan Dyrektor wypożyczyć i osobiście je przywiózł . Swoją drogą, mam szczęście do ludzi, ale i oni do mnie. Nadal wierzę, że dobro i zło wracają do nas co do grama.

Na wystawie są duże obrazy olejne, 20 projektów kostiumów do Opery „Carmen” w Operze  Narodowej, grafiki ze znakami Zodiaku z mojej książki „Astrologia i medycyna” i  akwarele z galerii internetowej (galeriahannybakuly.pl, zapraszam do obejrzenia), oraz duże pastele – kwiaty, portrety i pejzaże. Poza olejami, wszystko jest do sprzedania.

Wernisaż imieninowy był tłumny i huczny z super wywiadem ze mną. Jest pewna ciekawostka w sprawie mojej tremy związanej występami. O ile się denerwuję, to w nocy i sekundę przed, kiedy wchodzę na scenę, lub przed kamerę.  W trakcie odpowiadam, jakbym siedziała u siebie na kanapie z kolegą z klasy. I w ogóle mnie nie obchodzi, że patrzą na mnie w TV setki, lub tysiące ludzi. Brak mi wyobraźni, dlatego nie znam słowa „trema” jeśli chodzi o media. Natomiast z żywą publicznością czuję się koszmarnie, tym bardziej, że nie widzę do kogo mówię, bo widownia jest ciemna a ja jak na patelni.

Teraz wrażenia. Zawsze dziwią mnie tłumy i tłumki na moich wystawach. Sama też je lubię, spotykam się z ogromną sympatią pań, ale i panów. Nawet mi się jeden oświadczył publicznie, spełniał wszystkie moje wymagania, ale kiedy zapytałam, jak wyglądają finanse, odpowiedział, że wystarczą. Zbyt enigmatyczna odpowiedź, bo nie wiadomo komu i na co? Chwilowo za niego nie wychodzę i nadal szukam pogodnego, bezpłodnego miliardera, sieroty, bez rodzeństwa. Inne cechy mieszczą się w powyższych.

Moja wystawa trwa do końca sierpnia. Będę na finisażu.

 

Przykro nam, ale dodawanie komentarzy jest zablokowane